agata

14 Odpowiedzi

Ja jestem zwolenniczką wybielania nakładkowego. Fakt, lampa robi większe wrażenie na pacjencie i efekt zwykle od razu jest mniej lub bardziej imponujący, nie mniej jednak mam wrażenie, że wybielanie nakładkowe daje wolniejszy ale bardziej długotrwały efekt (?) I pacjenci lubią info, że nakładki będą na długo i zawsze będzie można dokupić żel i zęby dobielić:)

12 Odpowiedzi

Podłączam się pod zapytanie. Sama pozostaję wierna Gradii ale chyba tak z przyzwyczajenia.

0 Odpowiedzi

Mam wrażenie, że ostatnio bardzo mocno wzrosło zainteresowanie stomatologów endokoronami. Po sobie i znajomych widzę, iż wykonujemy częściej niż kiedyś. Póki co sprawdzają mi się naprawdę nieźle ale nie mam zbyt długich obserwacji dlatego jestem ciekawa Waszych doświadczeń.

6 Odpowiedzi

ja mojemu psiakowi regularnie ściągam kamień kiretą ale nie jest to za przyjemne ani dla niego ani dla mnie... moja sąsiadka regularnie chadza z psem na skaling, w krótkim znieczuleniu ogólnym ale wydaje mi się, że do lekarza weterynarza (?)

5 Odpowiedzi

Aperisan albo Dentosept A są bardzo pomocne:) ładnie obkurczają dziąsło. sprawdza mi się też zwykle płukanie choćby solą i Nipas+Dexadent w "papkę"

14 Odpowiedzi

Fajny preparat do wybielania ma firma DenMat-> Lumibrite. Żel aplikuje się tylko na 3 minuty, obserwuję dużą skuteczność a małą nadwrażliwość.

4 Odpowiedzi

Podobno nie ma co sobie tym głowy zawracać. Ja temat zupełnie olałam. Ale może tkwię w błędzie?

14 Odpowiedzi

Jeśli pacjenci stosują się do czasu to naprawdę ładnie i bezboleśnie się wybielają:) Chociaż zawsze trafi się jakiś nadgorliwiec co "potrzyma dłużej dla lepszego efektu" i wtedy jest nieciekawie ale to już cierpienie na własne życzenie;p

67 Odpowiedzi

Czy wykonujecie protezy nylonowe? Jak na takie rozwiązanie protetyczne w ogóle się zapatrujecie? Do mnie one totalnie nie przemawiają, mój technik jest im przeciwny. Znam stomatolożkę, która jest fanką tych uzupełnień ale nie potrafi rozsądnie uargumentować powodów, dla których poleca je pacjentom.
Poza tym, mimo dobrej higieny, po krótkim czasie użytkowania te protezy wyglądają paskudnie, przebogate źródło bakterii!!! Jestem bardzo ciekawa Waszych opinii.

2 Odpowiedzi

no cóż, wypadałoby usunąć wszystko, ja się staram zawsze to co zaczęłam doprowadzić do końca:) odesłanie do chirurga też nie jest ujmą!
kiedyś pewien chirurg powiedział mi, że jeśli przy wierzchołku była zmiana to powinno się taki złamany wierzchołek usunąć chirurgicznie, natomiast jeśli korzeń był bez zmian i bez dolegliwości bólowych to na mały złamany fragment można by było przymknąć oko:)