Kalendarium

Odbudowa pojedynczych braków mostami adhezyjnymi na włóknie szklanym z użyciem materiałów nanokompozytowych

Patronat Forum Stomatologii PraktycznejTechniki uzupełnień adhezyjnych powoli zdobywają coraz szersze grono zwolenników. To jedna z metod najczęściej wybieranych przez pacjentów do uzupełnień braków pojedynczego zęba. Już dziś zgłoś się na warsztaty i upewnij się, że korzystasz z najlepszych dostępnych materiałów i technik! Na szkolenie pod patronatem magazynu "Forum Stomatologii Praktycznej" zapraszamy lekarzy stomatologów, których serdecznie prosimy o zabranie na warsztaty:
1. narzędzi do nakładania i formowania materiałów kompozytowych wg osobistych preferencji lekarza oraz pęsety
2. lampy polimeryzacyjnej (w miarę możliwości)

Miejsce i termin szkolenia

Data: 06.07.2013
Godzina: 10:00-14:00
Miejsce: Warszawa
Ilość punktów edukacyjnych: 4
Zapisy pod adresem:
https://www.centrumkompetencji.pl/wez_udzial_w_szkoleniu_526.html
 

Program szkolenia

1. Część teoretyczna: 60 minut

2. Część praktyczna: 180 minut

  • obudowa pojedynczego braku na modelu - metoda pośrednia (m.in. wyciski, wykonanie modelu z użyciem Registrado, wybór, pomiar i przygotowanie włókna, modelowanie techniką warstwową, osadzenie)
  • wykonanie mostu na modelu - metoda bezpośrednia (m.in. ocena warunków zgryzowych,  wybór techniki z lub bez przygotowania miejsc retencji, przygotowanie włókna, modelowanie)

 

Prelegent

Dr n. med. Ewa Jaskowska – Absolwentka Wydziału Lekarskiego Oddziału Stomatologii Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu z 1985 r. Od 1990 roku prowadzi prywatną praktykę, ukierunkowaną na estetykę stomatologiczną. Współpracuje z Katedrą i Zakładem Fizjologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W 2005 roku na wydziale Lekarskim I obroniła rozprawę doktorską z zakresu wpływu lamp polimeryzacyjnych na stan antyoksydacyjny śliny i zdobyła tytuł doktora nauk medycznych. Jest autorką i współautorką publikacji oraz prowadzi wykłady m.in. z tematyki: światło w stomatologii, nanotechnologia w stomatologii, mosty adhezyjne. Posiada doświadczenie dydaktyczne w prowadzeniu warsztatów z zakresu odbudowy warstwowej, odbudowy złamanych zębów na wkładach z włókna szklanego, szynowania, mostów adhezyjnych i wielu innych. Jest współorganizatorką cyklicznej, ogólnopolskiej konferencji pod nazwą „Poszerzamy Horyzonty” i konsultantem medycznym na Europę firmy VOCO.

Koszt i rejestracja

Cena uczestnictwa: 349 zł netto
Rejestracja na szkolenie: formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie Centrum Kompetencji Forum

Weź udział w szkoleniu

Miejsce: Warszawa

Termin: 06.07.2013