Kalendarium

Endodoncja mikroskopowa - szkolenie specjalistyczne

data: 26.04.2014
koszt: 2 190 zł
godz.: 9:00-17:00
prowadzący: dr n. med. Maciej Kuźmiński

rejestracja: SELIGA


Kurs proponowany tym stomatologom, którzy już dłuższy czas pracują z mikroskopem we własnej praktyce bądź uczestniczyli w szkoleniu "Stomatologia mikroskopowa". Podczas kursu wykorzystywane są specjalne fantomy i próbki do pracy z zębami naturalnymi, błoną śluzową. Nowatorska forma szkolenia zakłada każdorazowe omówienie wykonywanego ćwiczenia, prezentacje a następnie realizacje przez uczestników na samodzielnych, profesjonalnie przygotowanych stanowiskach pracy. Celem szkolenia jest doskonalenie umiejętności w rożnych wariantach zastosowań mikroskopu ze szczególnym naciskiem na szeroko pojętą endodoncję. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO PRZYJAZDU NA SZKOLENIE ZE SWOJĄ ASYSTĄ, PONIEWAŻ JEST ONA NIEZBĘDNA DO POPRAWNEGO REALIZOWANIA PROCEDUR STOMATOLOGICZNYCH I ZACHOWANIA ERGONOMICZNEJ POSTAWY W PRACY Z MIKROSKOPEM.

Program

Nowatorska forma szkolenia zakłada każdorazowe omówienie wykonywanego ćwiczenia, prezentacje na wyznaczonym stanowisku, a następnie realizacje przez uczestników na samodzielnych w pełni wyposażonych stanowiskach.

Podczas szkolenia nauczysz się jak:

  • szybko i sprawnie współpracować z asystą podczas pracy w powiększeniu
  • szlifować zęby w powiększeniu
  • opracowywać i wypełniać ubytki z wykorzystaniem mikroskopu
  • usuwać złamane narzędzia oraz cement z kanałów. Uczestnicy poznają wiele metod usuwania złamanych narzędzi m.in. technikę zmodyfikowanej igły iniekcyjnej oraz technikę wykorzystania ultradźwięków
  • opracowywać kanał z użyciem mikroskopu
  • wykonywać szycie mikrochirurgiczne

 

Celem szkolenia jest doskonalenie umiejętności w rożnych wariantach zastosowań mikroskopu ze szczególnym naciskiem na szeroko pojętą endodoncję.

 

Miejsce: Centrum Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego w Łodzi Ul. Pomorska 251

Termin: 26.04.2014