Aktualności

Stomatolog w sieci, czyli dlaczego warto kupować online

Bogdan Frejek | 2017-02-10

Medium_shutterstock_258726044

Internet w obecnych czasach to globalna galeria handlowa. Już ponad połowa z nas wybiera właśnie ten sposób na zakupy. Nic więc dziwnego, że po zakupy w sieci coraz częściej sięgają również właściciele mniejszych i większych firm.


Takie zakupy mają bardzo wiele zalet również w przypadku branży stomatologicznej. Przedstawię kilka najważniejszych zalet kupowania online:

1. Wygoda i komfort jako pierwsze

Internet „jest czynny” 24h na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku – to my decydujemy, kiedy to nam jest wygodniej zająć się tematem zaopatrzenia naszego gabinetu (w domu przed rozpoczęciem dnia pracy, w gabinecie − w trakcie czy na koniec dnia pracy, a mo- że wolimy zrobić to wieczorem z kubkiem gorącej herbaty…), a nie jesteśmy skazani na wizytę przedstawiciela handlowego. Jeżeli robimy zakupy w „hurtowni na telefon”, to tutaj też jesteśmy ograniczeni godzinami pracy tejże hurtowni. Podsumowując – najwygodniejszy i w 100% zależny od nas czas działania zapewnia nam tylko Internet.

2. Czas dostawy

Część z nas wciąż ma obawy typu „nie wiadomo jak długo trzeba czekać na zamówiony towar?”. Otóż – bez obaw! Jeżeli w gabinecie zużyjesz cały zapas np. Charismy, rękawiczek czy gutaperki, to zamów to online

3. Ceny

Oczywiście niskie ceny! Każdy z nas intuicyjnie czuje, że kupując przez Internet powinno być taniej – pytanie: dlaczego i czy na pewno tak jest? Postanowiliśmy o to zapytać Joannę Krawczyk – kierownika ds. sprzedaży w sklepie internetowym Dentaltree.pl – to jeden z czo- łowych graczy na internetowym rynku zaopatrzenia gabinetów stomatologicznych: − Czy ceny tych samych produktów kupowanych np. u Państwa przez Internet różnią się od tych samych kupionych tradycyjnie, czyli np. u przedstawiciela handlowego? − Odpowiedź jest prosta: różnią się i to bardzo, to nawet 40% i więcej na korzyść zakupów online. Jako sklep internetowy nie zatrudniamy przedstawicieli handlowych, więc nie ponosimy kosztów związanych z ich pensją, ZUS-em, samochodem, telefonem, laptopem itd., a jak wiadomo, te koszty muszą być normalnie wliczone w cenę każdego produktu. My ich nie ponosimy, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przekazujemy naszym klientom w postaci niskiej marży.

4. Oszczędności

Nie chodzi tutaj wyłącznie o niższe ceny produktów. Badania pokazują, że robiąc zakupy w Internecie mamy tendencję do kupowania bardziej rozważnego i oszczędnego. To dzięki temu, że na każdym etapie zakupów stale widzimy, ile już wydaliśmy. To gwarancja, że kupisz tylko te artykuły stomatologiczne, które rzeczywi- ście są Ci potrzebne.

Jak kupować online?

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych zakupów, kupować online również powinniśmy rozważnie, nigdy pod wpływem impulsu. W miarę możliwości szukajmy promocji – mogą one dotyczyć niż- szych cen konkretnych produktów albo oferować darmową przesył- kę lub gratisowe artykuły stomatologiczne. Warto też szukać sklepów internetowych, które oferują szybką wysyłkę towarów – w przeciwnym wypadku szybko zniechęcimy się do zakupów online. Zamawianie artykułów stomatologicznych i protetycznych to dobry wybór dla nowoczesnego gabinetu dentystycznego. Zakupy online pozwalają na zamawianie produktów w dogodnej dla nas porze – obojętnie czy jest to środek nocy czy południe. Przede wszystkim oszczędzają nasz czas, który możemy przeznaczyć na pracę lub odpoczynek. Niskie koszty transportu (lub ich brak) sprawiają, że zakupy w sieci są tańsze od tych tradycyjnych oraz jesteśmy bardziej rozważni.


Komentarze czytelników

Thumb_logo314

Marek Szymczak

Opublikowano: 22.02.2017 | 11:22

Witam serdecznie,
reprezentuje agencję interaktywną 314.pl, której jeden z działów specjalizuje się we współpracy z gabinetami, klinikami stomatologicznymi i hurtowniami stomatologicnzymi.
Dla branży stomatologicznej świadczymy następujący zakres usług:
- Tworzenie specjalistycznych stron internetowych
- Projektowanie identyfikacji wizualnej - identyfikującej się z innowacyjnością gabinetów
- Poprowadzenie marketingu internetowego dla gabinetów SEO, SEM
- Poprowadzenie kanałów Social Media (FB + Instagram)
- Monitoring opinii Pacjentów w internecie, które dotyczą danego gabinetu

Od kilku miesięcy praca z branżą stomatologiczną układa nam się w sposób bardzo dobry. Nie mniej jednak wychodzimy z założenia, że ciągle musimy się kształcić i poznawać nowe obszary biznesu.

Powyższy artykuł jest dla nas potwierdzeniem tego co robimy na codzień, czyli usprawnianiem działania gabinetów, od poszukiwania pacjenta, poprzez obsługę a na zamawianiu asortymentu z hurtowni on-line kończąc.

marek@314.pl

Img-person-blank

nfullsynthetic nfullsynthetic

Opublikowano: 01.02.2018 | 16:38

Img-person-blank

nfullsynthetic nfullsynthetic

Opublikowano: 23.02.2018 | 00:24

sapatas de madeira | tomada de madeira | sapatas de madeira

Timberland Homens euro caminhante de chocolate Branco [912725] - $134.00 : Timberland , timberlandfemme.top

US Dollar
Euro
GB Pound
Canadian Dollar
Australian Dollar
Jappen Yen
Norske Krone
Swedish Krone
Danish Krone
CNY